První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Hubnutí pomocí léků

Blíží se léto a pro mnohé vystavování těla v plavkách na pláži, u řeky či rybníka, nebo jen za zahradě. Co ale dělat, když se nám přes úpravu jídelníčku a zahrnutí fyzických aktivit do denního režimu nedaří váhu snižovat?

V první řadě bychom měli poznamenat, že léky na hubnutí rozhodně nepatří do rukou osobám, které chtějí zhubnout bez vyvinutí jiné aktivity, bez cvičení a úpravy jídelníčku. Tací lidé si v drtivé většině případů užíváním nelegálně sehnaných léků na hubnutí ublíží a poté dlouho litují.
Samozřejmě na trhu jsou k dostání preparáty bez předpisu, které mohou podpořit hubnutí, ale opět s vyvinutím dalších aktivit. Není vhodné se spoléhat pouze na účinnost různých potravinových doplňků.
Pro koho jsou tedy léky na hubnutí na předpis určeny?
Jsou to osoby, u kterých jejich BMX index překročil hodnotu 35. Lékař však musí vyhodnotit, zda trpíte pouze nadváhou, vzhledem ke své tělesné stavbě, nebo jste obézní. Podstatným ukazatelem je také zdravotní stav takové osoby. Zda trpí cukrovkou, či jiným onemocněním. Toto velice ovlivňuje schopnost těla se poprat s tuky.
Většina léků na předpis na úpravu váhy působí na centrální nervový systém. Navozují pocit sytosti, zvyšují energetický výdej a urychlují spalování tuků. Jako každý lék však i tyto mohou mít své vedlejší účinky. Proto vždy zvažte, zda jste opravdu vyzkoušely všechny možnosti, jak svou váhu snížit. Pomáhá například vypití sklenice vody s citronem 15 minut před jídlem.
Nutné je uvědomit si, že tyto léky pomohou snížit tělesnou hmotnost, neodstraní však příčinu obezity. Tím je právě životní styl. Proto se většina odborníků v této oblasti shoduje, že včasnou změnou životního stylu se dá mnohému předejít.

 Zpět