První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Největší chyby při dietě

S očekávaným příchodem jara značná část ženské populace, a mnohdy nejen té ženské, zahajuje kroky k odstranění kil nasbíraných během zimních měsíců. Jakým chybám se při dietách vyhnout a jakým způsobem mohou tyto chyby ovlivnit vaši snahu zhubnout?

Pitný režim: často a dlouho zmiňovaná záležitost, nad kterou stále mnoho lidí mávne rukou. Bez dostatečného přísunu tekutin to ale nepůjde. Rozhodně se ale nebavíme o požívání alkoholických nápojů, nýbrž o neperlivých vodách. Pijte během celého dne. To, co nestihnete přes den, se rozhodně nesnažte dohnat na noc. Jen zatížíte ledviny a tím je pitný je bez efektu.
Ovoce: zdravým jídlem nemůžete nic pokazit. Ano? Ne! I zvýšeným přísunem cukru především z ovoce si můžete uškodit. Proto pamatujte na zlatou střední cestu. Ovoce upřednostňujte na snídani, abyste příjem kalorií během dne stihli spálit. Rozhodně doporučujeme ovoce střídat a vybírat takové, které má vysoký podíl vody. Díky tomu podpoříte svůj pitný režim.
Vše nezdravé: zakážete si v první řadě čokoládu, gumové medvídky, uzeniny apod. To je sice na jednu stranu dobře, na druhou se ale nemá nic přehánět. Psychika je mocná čarodějka a dokáže zablokovat proces hubnutí takovým způsobem, že dříve zanevřete na všechny osvědčené metody hubnutí a vrátíte se k jídelníčku a zvyklostem, které jste se rozhodli odbourat. Pro správné hubnutí totiž potřebujete i občas zahřešit a dopřát si třeba kostičku čokolády, kterou si tentokrát vychutnáte a nebudete k ní přistupovat jako k náhradě za běžnou stravu.
Bydliště v posilovně: předpokládáte, že pokud budete trávit pohybem maximum času, urychlíte tak hubnutí nejméně o půl roku. Chyba. Pokud nejste zvyklý se hýbat běžně, rozhodně netýrejte svá těla každodenním cvičením. Doporučujeme chodit do posilovny nepravidelně v nepravidelných hodinách. Nic není totiž pro tělo snažší obejít, než pravidelné cvičení v pondělí, středu a sobotu od 17hodin do 18:30. Tělo si na tento stereotyp rychle zvykne a nedovolí vám posunout hranici hubnutí a formování těla tak, jak byste potřebovali. Také je vhodné měnit stroje a cviky tak, abyste zapojovali celé tělo, ne jen jednu problematickou část.
Výsledky po prvním dni: každý, kdo bojuje s nadváhou, by rád otočil kouzelným prstenem a byl štíhlý. Takto to ale nefunguje, proto nečekejte výsledky během prvních dnů. Trvalejší změny totiž přijdou až po několika týdnech. Nevažte se každý den a neomotávejte svá těla krejčovským metrem.

Důležité je být prostě v pohodě a změnu životosprávy přijmout tak, jak přichází. Pamatujte na to, že s dobrou náladou jde všechno lépe, i hubnutí.

 Zpět