První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Vánoční přejídání

Každý se na svátky pohody těší z jiného důvodu. Někteří jsou rádi, že je rodina pohromadě, jiní se těší na dárky, ať darované, nebo obdržené.

Někteří se ale těší i na to, jak si konečně dopřejí bez výčitek porce salátu, řízků, cukroví, jednohubek a chlebíčků a spláchnou to sklenicí vychlazené Coly, či jiného sladkého pití, někteří to podpoří i sklenkou něčeho ostřejšího.
Vánoční období svádí k „volnějšímu“ stravování, většinou to člověk odůvodní tím, že je to přece jen jednou do roka. Spousta lidí si tak ale přivodí nejeden zdravotní problém.
Může jít v první řadě o nadýmání. To je ta nejmenší nepříjemnost. Pomoci vám v tomto případě může bylinkový čaj, teplá vana, či volně dostupné léky na plynatost.
Horší pro některé jedince může být pálení žáhy, které vám zkazí celý večer. Jako první pomoc může posloužit jedlá soda, kterou má doma snad každý z nás, nebo sklenka mléka. Pokud potíže přetrvávají, opět volte volně dostupné léčiva.
Nejhorším stavem, který může následovat po nepřiměřeném vánočním stravování je žlučníkový záchvat, který vás může odkázat až do rukou lékaře. Pokud nemáte po ruce algifenové kapky a postiženému stoupá teplota nebo zvrací, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.
Chcete-li si tedy dopřát klidné a příjemné svátky, jezte střídmě a pijte s rozumem.

 Zpět