První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Vliv stresu na zdraví

Je těžké přesně definovat pojem stresu. Co přesně dokážeme, je ukázat na zdravotní následky na naše zdraví, pokud jsme stresu dlouhodobě vystavováni.

Dlouhodobý stres má v první řadě vliv na oslabení imunity, což jde ruku v ruce s podzimním počasím.
Občasnému stresu se nevyhne nikdo z nás, denně jsme vystavováni běžným dávkám stresu, které již ani nevnímáme, staly se součástí našich životů. Avšak zvýšený stres způsobuje nervozitu, poruchy soustředění, úbytky na váze, nebo naopak její zvyšování. Některým jedincům může začít kolísat tlak. Běžnou praxí je značné zanedbávání pitného režimu, proto se pak nabalují nejrůznější zdravotní problémy a tím se stresové vypětí dále prohlubuje.
Účinnou obranou jsou koníčky, sport a dostatečný přísun tekutin a vitamínů.
Nebezpečí v dlouhodobém vystavování stresu je rozvoj deprese a tady si již sám člověk nepomůže.
Je potřeba vyhledat lékaře, který vám s těžkou situací pomůže. Ačkoliv to čteme neustále dokola, v médiích jsou tato témata pravidelně probírány, lidé nedbají a lenoší doma, přejídají se, nekomunikují a zavírají se sami v sobě. Plní se pak čekárny praktických lékařů, kteří ale mohou léčit pouze tělo, nikoliv duši. Nepodceňujte tedy stres, snažte se ho co nejvíce eliminovat a pokud vám něco „přerůstá přes hlavu“, mluvte o tom s rodinou, přáteli, případně s odborníkem.

 Zpět