První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Mykóza

Těsné oblečení, bazény, ale také antibiotika, cukry a stres. Toto vše může vyvolat nepříjemné onemocnění, mykózu.

Prvotním spouštěčem je oslabená imunita, která dovolí kvasinkám, aby se v těle přemnožily. Pálení
či svědění na zevní straně intimních partií je nezdolnou známkou tohoto onemocnění. Problémy ale často nastávají po léčení antibiotiky, kdy žena současně neužívá probiotika, dále po chemoterapii nebo například před menstruací, kdy dochází k hormonální nerovnováze. Mykóza však může být následkem také dlouhodobého stresu. Zkrátka vždy jde o stav, kdy dojde k narušení mikrobiální rovnováhy.
Pokud se u vás tyto potíže objeví, dobrou zprávou je, že se proti tomu dá mnohé udělat. Pomoci si můžete čípky, antimykotickými krémy, nebo polykacími tabletami, většinou běžně dostupné bez lékařského předpisu v lékárnách. Špatnou zprávou je ale to, že se tyto nepříjemnosti velice rády vrací, následná léčba je pak dlouhodobá a složitější.
Mykóza postihuje i muže – většinou se jedná o tzv. pingpongový efekt, ke kterému dochází při nechráněném pohlavním styku s nemocnou ženou, ta se následně uzdraví, ale muž ji toto předává neustále zpátky. V tomto případě je více než vhodné, aby léčba byla zahájena u obou partnerů současně. Můžete svému partnerovi nabídnout stejný krém, jaký jste si pořídila na své problémy. Muži ale často žádné příznaky infekce nepociťují, proto je budete muset k léčbě nejspíše přesvědčit, jinak se ocitnete v bludném kruhu.
Nepodceňujte také prevenci! Intimní partie umývejte přípravky k tomuto určené, nenechávejte na sobě dlouho mokré plavky, omezte cukry a bílou mouku.
Pokud se onemocnění projeví potížemi v genitáliích, již jsou v celém těle a je potřeba proti nim postupovat komplexně, nejen místně, a to především posilováním imunity.

 Zpět