První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Překyselení organismu

Cítíte se i na sklonku léta unaveni, bez nálady, trpíte i jinými neduhy a přitom se vám zdá, že dodržujete správnou životosprávu? Příčinou může být překyselení organismu.

Překyselení organismu můžeme v dnešní době již označit za civilizační chorobu, protože tímto problémem trpí většina z nás. Je důležité si uvědomit, že naše zdraví se přímo odvíjí od rovnováhy mezi kyselostí
a zásaditostí našeho těla.
Dostačujícím argumentem by mohlo být to, že kyseliny mají devastační účinky, leptají kovy, zabíjejí živé organismy. Zabíjejí i naše zdraví. A pokud je v těle nebudete neutralizovat, způsobí vám nejrůznější onemocnění a potíže. Mezi ty patří například dna, revmatismus, zubní kazy, ledvinové kameny, celulitida, ekzém a další. I stres se samozřejmě negativně podepisuje na kyselosti organismu. Tomu se ale mnozí z vás zcela vyhnout nemohou.Tělo si po určitou dobu dokáže s kyselostí poradit samo. Čerpá zásadité látky z cév, kostí a vaziva.Tím ale zákonitě dochází k sklerotizaci cév, řídnutí kostí a úbytku minerálů. Člověk je proto unavený, malátný a neklidný.
Zásadní chybou je tolik zmiňované stravování. Lidé si dopřávají velké množství cukrů, bílkovin, nasycených mastných kyselin a samozřejmě někteří také alkohol a nikotin.
Ačkoliv kyseliny vytváří i samotné tělo (žaludeční šťávy), dochází díky nedostatečnému příjmu tekutin k jejich zvýšené produkci. Když k tomu přidáme i nepřítomnost některých vitamínů a minerálů, které jsou důležité k dokončení procesu látkové výměny, kyselost v našem organismu prudce stoupne.
Zjistit kyselost svého organismu můžete také sami a to díky testu pH hodnoty moči, který velice snadno
a levně provedete pomocí diagnostických proužků. Optimální hodnota pH moči je 6,7 -6,4. Nezapomínejte, že ráno může být moč kyselejší, protože během noci se tělo „čistí“.
Jak tedy předejít překyselení organismu? Nutností je strava bohatá na zásadité složky,
např. čekanka, rozinky, červený meloun, ananas, hrušky, stévie, a mnoho dalších. Další potraviny vhodné k zařazení do vašeho jídelníčku uvádíme v tabulce. A samozřejmě důležitou roli hraje také pitný režim. Protože bez vody prostě není života. 

 Zpět