První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

A zase ta chřipka

A je tu opět zase období chřipek, bohužel nás každoročně zasáhne v tomto čase. Počasí je jak na houpačce, chvíli teplo a potom zase mrzne, v této chvílí nedokážeme rychle reagovat na změny počasí a jednou se oblečeme moc teple a druhý den se třeseme zimou. Nachladíme se a chřipka je tu jako vyšitá.

Odborníci radí, jakmile se objeví příznaky okamžitě ulehnout do postele a nesnažit se onemocnění přecházet. Jednak tím napomáháme v šíření viru a následně se velice prodlouží doba našeho uzdravování. To v některých případech může trvat i několik týdnů, což je pro organismus velice vyčerpávající, a pokud se neléčíme, vystavujeme se riziku vážného poškození organismu.

Příznaky jsou ve většině případů stejné, bolí nás hlava, máme ucpaný nos, není nám dobře, kašleme a máme teplotu. Dále nás mohou doprovázet bolesti kloubů a svalů. Proto je důležitý klid na lůžku, doplňovat tekutiny, které napomáhají čištění organismu, doplňovat vitamíny ať už v podobě přírodní jako je ovoce a zelenina, nebo také v podobě potravních doplňků. Na bolest svalů a kloubů a horečku běžně užíváme přípravky s obsahem paracetamolu. Na ucpaný nos nám pomůže sprej do nosu, dnes už si můžete vybrat i z přírodních produktů obsahujících například mořskou vodu nebo vincentku. Při bolestech krku a zduření sliznice nám uleví pastilky, v různých příchutích.

 Zpět