První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Nepodléhejte depresi

Nastává nejdepresivnější období v roce. Na vině je nejen počasí, které nepřispívá ke zlepšení nálady, ale i dny jsou pořád krátké, slunce svítí jen občas a teploty jsou nízké. Také na všechny doléhá množství povinností v zaměstnání, mnohdy i únava, které je podpořená špatným spánkem. Předsevzetí, které jsme si na začátku roku dali, už tak poctivě nedodržujme a to vede k dalším nepříjemným pocitům.

Ano, je to přesně tak, radost z vánočních svátku už utichla a mnozí z nás se zcela vrátili do reality všedních dnů. Ta bohužel ale nepřispívá naší psychické stabilitě a vede nás k rozladěnosti, únavě a nespokojenosti. Počasí nám náladu moc nenapraví, jelikož dny jsou stále krátké a sluníčko na nás vykoukne jen málokdy. Když začne padat sníh, místo abychom se radovali, tak už myslíme na to, jak budou neprůjezdné silnice a mnoho dalších negativních myšlenek.

Pro mnoho lidí je toto období opravdu velice náročné, ale je potřeba jej ve zdraví překlenout. Pokud se tedy dostáváte do depresivní fáze, je potřeba s tím začít ihned něco dělat. Nedělejte si velké plány, když víte, že není ve vašich silách je realizovat. Postupujte po malých krůčcích a za každý splněný se odměňte. Uvidíte, že vám to půjde mnohem lépe a budete se cítit skvěle.

Skoro každý z nás si dal na počátku nového roku nějaké předsevzetí, že zhubne, přestane kouřit, naučí se jazyk a mnoho dalších. Je potřeba se pořádně rozmyslet co je pro nás prioritní a co opravdu zvládneme. Pokud chcete například zhubnout, je dobré si na začátku vzít na pomoc odborníka, který vám poradí, jaké cvičení je pro vás vhodné, sepíše s Vámi individuální jídelníček. „ Nakopne“ vás v začátku a podrží ve chvílích, kdy vaše odhodlání bude slábnout.

Pro psychickou pohodu je také dobrý kontakt s lidmi. Zavolejte tedy přátelům a jděte spolu do kina, divadla, nebo jen na procházku. Vždyť možností je mnoho a je dokázáno, že v těchto chvílích se v mozku uvolňuje hormon oxytocin, který je dobrý pro naši pohodu.

 Zpět