První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Vždy čtěte příbalové letáky

Zima si vzala „dovolenou“ a se skoro jarním počasím nastává období chřipek a různých virových onemocnění, především dýchací soustavy. Teploty se stále střídají, chvíli mrzne a chvíli je jako na jaře, což lidskému organismu zrovna neprospívá a jsme náchylní k různým nemocem.

K příznakům chřipky patří bolestí svalů, kloubů,hlavy a také vysoké horečky se zimnicemi a velkou únavou. Nejen při chřipce však trpíme různými bolestmi. Zejména lidé vyššího věku značně pociťují výkyvy počasí, které u nich znamenají bolesti především kloubů.

Ať už na bolesti nebo na chřipku, často užíváme léky volně prodejné bez lékařského předpisu. Avšak i u takových léků je třeba číst příbalovou informaci přiloženou u léčiva, nebo online na www.pribalovy-letak.cz a dodržet předepsané dávkování i kombinace s dalšími léčivy. Spousta z nás si totiž myslí, že když si koupí lék, na který nepotřebuje recept, je tento lék zcela bezpečný. Odborníci ale poukazují na to, že i tyto léky při užití velkého množství mohou způsobit vážný, či dokonce život ohrožující stav. Např. účinná látka paracetamol, která je obsažená ve značném množství léků proti bolesti, na snížení teploty a také v sirupech proti kašli. Při užívání jakéhokoliv léku je tedy třeba číst příbalový leták a držet se jej.

 Zpět