První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Lék na depresi

Deprese je brána jako nemoc, která se podepisuje jak na těle, tak na duši.

Cítíte se úplně bez energie, vaše nálada je stále na bodu mrazu, často pláčete nebo naopak máte zvýšenou hádavost a napětí. Věci, které vás jindy naplňovaly, vám připadají bezpředmětné a celý svět se zdá být tak nějak „černější“.

Co se týče té tělesné stránky, deprese způsobuje časté bolesti hlavy, nechutenství, problémy se srdcem či krevním tlakem, střevní problémy, ale také špatné spaní a spoustu dalších problémů.

Za výskytem deprese bývá většinou stres, vysoká hladina hormonů v těle, vrozená dispozice a mnohé další. Léčba je možná různými antidepresivy, které nejsou zrovna šetrné k vašemu tělu. Další možností je psychoterapie a psychohygiena, díky kterým zvládnete svou depresi přemoci, vyrovnáte se s určitými věcmi a naučíte se, jak depresi předejít, případně jak si poradit s jejími příznaky. Dále elektrokonvulzivní terapie, což je způsob léčby, který se provádí v celkové anestézii, přičemž je aplikována elektrokonvulze, aplikace se opakuje 6 – 12x.

Chcete-li se deprese zbavit přírodní cestou, zkuste např. jógu, pohyb, sport, pobyt v přírodě, trávit čas s přáteli a rodinou, změnit stravování a pokusit se jít spát každý den ve stejnou dobu, protože kvalitní spánek je základ.

V případě, že budete nuceni užívat antidepresiva, nezapomeňte si před použitím přečíst příbalový leták. www.pribalovy-letak.cz

 Zpět