První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Lék na paměť

Jak zlepšit paměť? Otázka pokládaná snad v každém věku. Potřebujete, aby vám to lépe myslelo u zkoušek nebo v práci? Chcete zlepšit koncentraci nebo jen udržet svou paměť ve formě? Víme jak na to. :)

Rozhodně neexistuje snad žádný přípravek, který zaručí dokonalou koncentraci či perfektní paměť, ale jsou určité způsoby, kterými lze dosáhnout značného zlepšení.
Vhodnou podporou paměti a koncentrace, je vhodná strava. Také je možné vyzkoušet širokou škálu přípravků na paměť, ale proč, když je tady šetrnější a také levnější alternativa.
Jednou z možností je již výše zmiňované jídlo a vitamíny, které z něj tělo vstřebává.

Omega 3 mastné kyseliny, které jsou například v slunečnicových či sojových olejích, dýňových, sezamových aj. semínkách a hlavně v mořských rybách. Tyto mastné kyseliny jsou obrovským přínosem pro nervovou soustavu.
Vitamíny jsou také důležitým prvkem podporujícím nervovou soustavu, především vitamíny skupiny B, které jsou dostupné v mnoha běžných potravinách např. v masu, luštěninách, mléku, listové zelenině atd.
Dalším dobrým řešením jsou minerály, především zinek a železo.
Železo se vyskytuje převážně v červeném mase, obilovinách, luštěninách, vejcích a ovoci.
Zinek najdeme v česneku, některých ořechách a sýrech.
Zlepšení paměti můžeme podpořit i některými druhy ovoce a zeleniny. Z ovoce zejména borůvky, ostružiny nebo jahody. Ze zeleniny v první řadě vážně ta zelená, jako například růžičková kapusta, hlávkový salát či špenát.
Nezapomínejte ani na správný pitný režim tedy 2,5 až 3 litry čisté vody denně.

Pokud se místo přírodních možností přece jen rozhodnete využít přípravků na zlepšení paměti z lékáren, nezapomeňte si před použitím přečíst příbalový leták. Vhodným a šetrným přípravkem na paměť jsou doplňky obsahující Ginko bilobu.

 Zpět