První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Lék na chřipku

Zima už pomalu klepe na dveře a s tímto mrazivým obdobím bohužel přichází i chřipka a nachlazení.

Chřipka je onemocněním virového původu, které se šíří kapénkovou cestou (z okolí již nemocné osoby) nebo kontaktem s virem (např. klika od dveří, kterou kontaminovala nakažená osoba). Přecházení z přetopených místností ven a změny teploty, jsou taky častými příčinami chřipky a nachlazení.

Příznakem chřipky může být přílišná únava, bolest svalů a kloubů, horečka, pocit mrazení nebo naopak horka. Také kašel a silná rýma.

Existuje spousta přípravku proti chřipce, které jsou volně prodejné v lékárnách, nebo se můžeme porozhlédnout doma a využít našich domácích zásob.

Důležité je začít s léčbou včas, abychom neproleželi celé svátky v posteli. Zkuste se porozhlédnout ve spíži nebo v lednici. Např. takový citron, který obsahuje vysoké množství vitaminu C, je při chřipce správnou volbou. Další výbornou věcí, kterou má jistě každý z nás doma je med. Med obsahuje velké množství různých vitamínů, také má preventivní účinky a posiluje imunitní systém. V neposlední řadě je vhodný také zázvor, který má antibakteriální a protizánětlivé účinky.

Zeptejte se třeba vaší babičky, jak se dříve bojovalo proti chřipce, jistě vám poradí nějaký dobrý recept. Zapátrejte na internetu nebo vyhledejte vhodná léčiva proti chřipce na webu pribalovy-letak.cz (vždy před použitím léků čtěte příbalový leták).

 Zpět