První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Lék na podzimní únavu

Také vás zmáhá podzimní únava? Dá se říct, že je snad i horší než na jaře. Podzimní sychravé počasí přímo svádí k tomu lehnout si do postele a nic nedělat. Našemu vyčerpání také moc nepomohla nedělní změna času. Představa vstávání za tmy a návratů domů také za tmy, není moc líbivá. Ovšem nedá se nic dělat, musíme to zase ustát a snažit se nějak si pomoci. :)

Správná životospráva je stejně jako u mnoha dalších problémů správnou volbou. Také se pořádně vyspat, pít dostatečné množství vody a mít dostatek pohybu.
Rozhodně se na podzim nebraňte doplňkům stravy a ovoci, vyčerpané tělo potřebuje doplnit potřebné vitamíny a minerály, aby bylo schopné ubránit se třeba takové chřipce.
Dalším faktorem, který vysiluje náš organismus a způsobuje tak únavu je stres. Není jednoduché se stresovým situacím vyhnout, ale musíme je zkusit kompenzovat situacemi pro nás příjemnými např. sportem, kulturou, časem stráveným s přáteli apod.

Pokud máte pocit, že nic nezabírá nezoufejte, zkuste najít i kladné stránky, rozhlédnout se kolem sebe a vnímat krásy tohoto ročního období. Oblékat se barevněji, podzim hraje všemi barvami, které v nás evokují dobrou náladu a lépe se tak vypořádáme s únavou.
Plány si nenechte pokazit ani deštivým počasím. I když se to nezdá, je spousta možností, jak strávit sychravý den.

 Zpět