První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Lék na zánět močových cest

Urologický močový systém se skládá z ledvin, močového měchýře a močových cest. Zánět močového měchýře – močových cest bývá často vyvolán bakteriemi. Nejčastější projevení infekce je směrem od močové trubice k močovému měchýři. Po použití toalety by vylučovací orgány měly být ošetřeny tahem ve směru od močové trubice ke konečníku, aby nedocházelo k přenesení bakterií, které se vyskytují ve stolici do močového ústrojí. Záněty mohou také vyvolat různé typy lékařských zákroků, vyšetření a také některé léčiva.

Při zánětu močových cest, je důležité nic nezanedbat a vyhledat lékaře, aby nedošlo k jeho rozšíření až na ledviny. Při opakovaných či déle trvajících obtížích je vhodné navštívit odborného lékaře – urologa. Lékař nechá zpracovat rozbor moči, ke zjištění možné bakteriální infekce, rovněž pacienta odborně vyšetří.

Při začínajícím zánětu močových cest, či jako prevence pomohou volně prodejné přípravky. Urologické čaje, Uromax, Urinal Akut a další. Nejsilnějším přírodním antioxidantem jsou brusinky.
V případě užívání dostatečného množství brusinek lze zabránit bakteriím, aby se uchycovaly na stěnách močového měchýře či močové trubice, a tím zejména v počátečních stádiích infekce učiní přítrž tomuto nepříjemnému onemocnění.

 Zpět