První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Lék na migrénu

Kdo nepoznal migrénu? Šťastný to člověk. Migréna se projevuje jako pulsující, převážně jednostranná bolest hlavy střední až těžké intenzity, často je dokonce provázena nevolností, někdy i zvracením a přecitlivělostí na světlo, hluk a zápachy. Záchvaty se mohou objevit jak v důsledku působení různých činitelů, tak i bez zjevného podnětu.

Spánek většinou přináší od migrény úlevu. V některých případech však ani ten nepomůže a bolest může přetrvat i dva až tři dny. Lék, který by nás nadobro migrény zbavil neexistuje, ale v současné medicíně jsou možnosti, jak zmírnit intenzitu a četnost záchvatů. Důležitou věcí při léčbě je trpělivost ze strany pacienta i lékaře a společná snaha odhalit příčiny záchvatů.

Za vyzkoušení také stojí přírodní lék na migrénu. Kopretina řimbaba je účinným lékem na migrénu, bolest páteře a kloubů. Nejběžněji se užívá ve formě alkoholové tinktury nebo tablet s výtažkem účinných látek. Má minimum nežádoucích účinků a často zabírá i u těžkých případů některých typů migrén a chronických bolestí.

 Zpět