První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Lék na únavu

V tomto uspěchaném světě není divu, že každý druhý trpí únavou. Ať už jde o fyzickou, duševní nebo chronickou únavu, je nám na obtíž.

Ve většině případů je únava zapříčiněná nadměrným stresem či nutností podávat každý den pomalu nadlidský výkon pro zvládnutí všech našich povinností. Únava se vyskytuje u mužů i žen, ale chronická únava trápí častěji ženy než muže. Její obětí jsou většinou zaměstnané matky, které kromě svého povolání musí zvládnout ještě starosti o děti a o rodinu. Takhle to ovšem nejde donekonečna, proto to často končí úplným kolapsem organismu.

Je velmi důležité myslet taky na sebe a na své zdraví. Dodržovat pravidelný biorytmus, což znamená chodit spát a vstávat ve stejnou dobu každý den. Dodržovat pitný režim, voda je pro správnou funkci organismu nepostradatelná. Dostatek pohybu, dopřát si každý den alespoň procházku ve svižném tempu, která nastartuje metabolismus a dodá energii. Omezit pití nevhodných nápojů, zejména kofeinových, kofein totiž zapříčiňuje špatné usínání ovlivňuje také kvalitu spánku a to pak následně vede ke zvýšené únavě.

Dobrou radou je také vyzkoušet čaje a bylinky vhodné k pročištění a povzbuzení organismu např. kopřiva dvoudomá, třezalka, ženšen, zelený čaj, rozmarýn, guarana.

 Zpět