První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Jak se zbavit migrény

Migrénou můžeme označit periodicky se opakující bolest hlavy, kterou způsobuje zúžení nebo rozšíření cév v oblasti mozku či změny spojené s poruchou v oblasti krční páteře. Tato bolest je záchvatovitá a velmi často jí provází zvracení či nevolnost. Předzvěstí migrény mohou být příznaky jako slabost, poruchy vyjadřování, vidění nebo také čichu.

Mezi faktory, které takový stav vyvolávají patří např.: nedostatek spánku, stres, napětí, menstruace, absence pohybu, prašné prostředí, nízká hladina krevního cukru, problémy s chrupem, kouření a alkohol, oční vady, konzumace citrusových plodů a některých mléčných výrobků, změny tlaku, hormonální výkyvy, prudké světlo atd.

Při léčbě migrény je nejčastěji doporučeno vyhýbat se faktorům, které zmíněný stav vyvolávají. Postižená osoba by se měla zdržovat v prostředí kde je ticho, klid a nejlépe přítmí. Při léčbě léky se nejčastěji používají sedativa, analgetika a antidepresiva. Při doplňkové léčbě je možné použít hořčík, vápník, B komplex, Koenzym Q10, Vitamín C, Lecitin, Omega 3 mastné kyseliny a Pupalkový olej.

 Zpět