První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Jak se zbavit oparů (herpes)

Mnoho lidí trpí tímto nepříjemným virovým onemocněním a někteří jsou jen přenašeči. Herpesvirus, zapříčiňující tvorbu oparu, přetrvává v těle člověka a projeví se opět jako reakce na nějaký spouštěcí mechanizmus. Těmto spouštěcím činitelům je možné se vyhnout a předejít tak vzniku oparu. V případě, že opar i přesto vznikne je možné potlačit bolest a urychlit proces hojení.

Hlavními spouštěči tohoto onemocnění jsou snížená imunita, oslabený organismus a v souvislostí s tím i stres a psychická zátěž. Tento virus se projevuje také při nemocech, které provází horečka, při hormonálních změnách a po přehnaném slunění či leknutí.

Oparům můžeme předejít také pestrou stravou, nebo vitamínovými doplňky stravy.

Léčba oparu
Užívání vitamínu B12 předchází vzniku tohoto virového onemocnění. Ve chvíli kdy už opar vznikne, je třeba užívané dávky tohoto vitamínu zvýšit. Další potřebné vitamíny a prvky v boji proti oparu je C a zinek, oba mají antivirové účinky a posilují imunitu. Vitamín E urychluje proces léčby. Olej, který je obsažen v tobolkách tohoto vitamínu je možné aplikovat přímo na vzniklé puchýřky.

V počátečním stádiu mají největší účinek volně dostupné mastičky a léky jako je Herpesin s obsahem antivirotik – acyklovir. Puchýřků se lze zbavit pomocí antiseptického roztoku, či pastou s antiseptikem, který napomáhá jejich vysušení. Často je používán také tea tree olej. Při vzniku takovéhoto onemocnění je třeba dát pozor, aby se do postiženého místa nedostala bakteriální infekce.

 Zpět