První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Léky na předpis sehnané přes internet

Značná část populace využívá možnost sehnat si léky přes internet. Nechce se nám k lékaři a jsme si jisti diagnózou, někteří chtějí experimentovat. Takové léky by měl ale zásadně předepisovat pouze váš ošetřující lékař.

V současné době stoupá počet nelegálního obchodu s léky. Jedná se především o analgetika, hyptonika a sedativa. Narazit ale můžeme i na antibiotika a antikoncepci.
Každému, kdo takto nabízí léky, hrozí odnětí svobody až na 5 let. Nejčastěji se tito prodejci ke zboží dostávají tak, že jsou registrováni hned u několika lékařů a ti jim nezávisle na sobě předepisují léky. Tomu by měl zamezit tzv. lékový záznam, který je součástí elektronizace zdravotnictví. Jde o sdílené záznamy o předepsaných lécích.
Někteří však takto nabízejí k odkupu léčiva, která jim zůstanou doma. Nechce se jim chodit do lékárny, kam takové zbylé léky bezpochyby patří, a tak je jednoduše nabídnou. Neznalost zákona však neomlouvá a prodejce se tak vystavuje množnému postihu.
Problémům se vystavují ale také kupující. A to především proto, že bez návštěvy lékaře si nemohou být jisti vhodností léků a navíc, není žádná záruka toho, že zakoupená léčiva jsou od výrobce a nejde o padělky, které jejich zdraví mohou mnohdy i nenávratně poškodit.
Nesnažte se tedy zbytečně šetřit čas vynecháním návštěvy lékaře a šetřete své vlastní zdraví.

 Zpět