První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Alkoholismus

O tom, že alkohol není zcela vhodný pro naše těla, ať už z hlediska zdravotního, nebo psychického, si nemusíme dlouze psát. Někteří vědci tvrdí, že určitý druh alkoholu (např. pivo, víno, slivovice) v rukou zodpovědného osoby v malém množství může spíše pomoci.

Vidíme však všude kolem sebe, že alkohol končí v rukách také méně zodpovědných osob.
Osob nevyrovnaných, osob, které mají určité psychické potíže a doufají, že notná dávka alkoholu jejich trápení umlčí.
Překročit pomyslnou hranici mezi „rekreačním“ pitím a závislostí je velmi snadné. Často k tomu stačí jiná osoba, která smýšlí stejně. Velmi často jako spouštěč funguje ztráta partnera, zaměstnání, bydlení, prožité trauma.
Pokud někomu alkohol pomáhá ve složitých životních situacích, aby se cítil lépe, pokud se dotyčný
bez alkoholu neumí uvolnit a pobavit, nebo pokud prostě někdo pije kvůli neodolatelné chuti na daný alkohol, pak má dobře našlápnuto k závislosti.
Takový člověk začíná pít stále více, často i s vědomím že to není správné. Objevuje se úbytek na váze, problémy s pamětí, soustředěním, přestává dbát o svůj zevnějšek, věnuje každý volný okamžik tomu,
aby se mohl napít.
Jak takové osobě pomoci? Základem je komunikace. Otevření problému s pitím, řešení příčiny. Vyhledejte odbornou pomoc, zapojte rodinu. Myslete však na to, že v první řadě musí chtít dotyčná osoba,
musí si závislost přiznat a odhodlat se ke změně.

 Zpět