První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Nelegální přípravky a padělky se vyskytují i na českém trhu

Padělky léků či nelegální přípravky, mohou v mnoha případech ohrozit zdraví uživatelů a právě proto, je třeba si na tyto přípravky dát veliký pozor a naučit se je rozlišovat.

Jak poznat padělek
Definice říká, že padělkem je přípravek, jehož původ je záměrně nesprávně, podvodně označen. Padělání se nevyhýbá generickým ani originálním léčivům. Takto padělaná léčiva mohou obsahovat správné, či nesprávné obsahové látky s účinnou látkou, nebo bez ní. V některých případech jsou padělané léky zabaleny do falešného obalu.

Jak poznat nelegální přípravek
Jsou to takové výrobky, které nejsou záměrně a podvodně špatně označeny. Mohou a nemusí obsahovat léčivou látku a nejsou schváleny jako lék. Mezi nelegální přípravky řadíme také ty, které jsou legální v jiné zemi, ale u nás nebyly schváleny.

Kde můžeme na padělané, či nelegální přípravky narazit
Látky jako jsou tyto můžeme najít zejména na černém trhu. Užívání léků z takových zdrojů, může vážně ohrozit zdraví uživatele. Nejčastěji jsou nelegální léky prodávány ve fitcentrech, na tržištích a internetu. Nejvíce padělaných léků najdeme v kategorii přípravků na hubnutí, léčbu erektální dysfunkce a anabolik. Nelegální léky mohou být neúčinné a nelze u nich zaručit bezpečnost a kvalitu.

 Zpět