První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Posílení imunity před mrazivým obdobím

Slibované babí léto nikde a místo toho zataženo, přeháňky, sychravo. Naše těla mnohdy nejsou schopna se tak rychle přizpůsobit změně teplot a jsou náchylnější k infekcím horních a dolních cest dýchacích.

Řešit posilování imunity až v okamžiku, kdy cítíme, že na nás něco jde, je zbytečné. Většinou již nemáme šanci rozjetou infekci zastavit a my ochoříme. Podpůrné prostředky nám mohou pomoci překonat nemoc rychleji a ulevit nám v jejím průběhu.
Jak se tedy starat o to, aby naše imunita byla v pořádku a my byli co nejméně náchylní k nemocem?
Základem je samozřejmě dostatečný přísun vitamínů a minerálů ze stravy. Velmi prospěšný pro naše tělo je česnek. Výborná v období chřipek je cibule a v neposlední řadě zázvor. Samozřejmě také ovoce s vysokým obsahem vitamínu C. V případě potřeby můžeme sáhnout i po potravinových doplňcích.
Vhodné v tomto období je se vyhnout tučným a těžkým jídlům. Omezit alkohol a návykové látky.
Dalším způsobem je otužování během roku. Zvyšujeme tím obranyschopnost organizmu.
Velmi důležitý je samozřejmě pitný režim. Ovocné a zeleninové šťávy, bylinné čaje, minerální vody.
Nesmíme zapomenout ani na dostatek kvalitního spánku. Abychom měli sílu bojovat s infekcí, musíme být dostatečně odpočatí.
V chladném období je vhodné mít nohy v teple. Pokud vaše končetiny neprochladnou, tělo nebude muset vynakládat vyšší energii na jejich zahřátí na úkor energie, kterou potřebuje pro boj s viry.
Není však nutné kvůli tomu přetápět v místnosti. To je také na škodu, jelikož suchý vzduch vysušuje i vaši sliznici a ta je potom náchylnější k infekci.

Ať už zvolíte jakoukoliv metodu posilování imunity, může se stát, že vaše tělo virům podlehne a vy onemocníte. Neházejte flintu do žita. Uvidíte, že z toho budete venku mnohem dřív, než osoby,
které tělu zdravé látky celoročně odpírají.

 Zpět