První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Zlepšení paměti

Blíží se doba návratu do školních lavic a je potřeba znovu nastartovat mozek a paměť celkově. Jak se nejlépe připravit na nadcházející školní období?

Jedním ze způsobů je samozřejmě procvičování mozku i během prázdnin. Tzn. věnovat se lehčímu učení, například opakováním již známého učiva nebo pročítáním si nového, které jistě najde každý na internetu. Mozek tak bude neustále „ve střehu“.
Dalším způsobem, jak podpořit učení, mohou být potravinové doplňky, kterých je k dostání na českém trhu opravdu velké množství. O jejich vhodnosti se však vždy poraďte s lékařem, nebo lékárníkem.
Tahák. Ano, i tahák vám může pomoci. Při přípravě volte psanou formu. Pokud si totiž někdo volí jako pomocníka taháček, snaží se veškeré informace maximálně zúžit tak, aby však význam textu zůstal nenarušen. Budete se možná divit, ale je to skvělá metoda k učení. Doporučujeme napsat takto taháček na více způsobů. Určité množství informací zůstane díky této technice zachováno v paměti a vám se poté lépe vybaví. Takto připravené taháky však při zkouškách samozřejmě nedoporučujeme používat.
Cvičte koncentraci. Tu můžete trénovat četbou. Vždy po jednom odstavci, nebo přečtené straně, můžete vlastními slovy popsat text v knize.
Změna umístění věcí denní potřeby. Pokud totiž máte ve zvyku odkládat vše na to samé místo, mozek již dělá spoustu úkonů během dne naprosto automaticky. Je vhodné čas od času umístění věcí změnit, například kartáček nedávat na pravou stranu, ale vlevo. Boty z vrchní poličky botníku dát na spodní. Hodiny otočit vzhůru nohama, což aktivuje procesy v mozku okamžitě. Prohodit uspořádání příborů, nebo sklenic v domácnosti. Prostě cokoliv, co přes den používáte a pro co jdete více méně automaticky.
Ať už zvolíte jakoukoliv metodu, pamatujte, že učený z nebe nespadl a že opakování je matka moudrosti.

 Zpět