První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Vitamín C – pomocník i v boji proti rakovině

Vitamíny jsou pro naše těla samozřejmě potřebné a nelze je ničím zcela nahradit. Bez vitamínů by neměla naše těla šanci bojovat s nemocemi nejrůznějších původů.

Vitamín C patří od jakživa k jedním z hlavních vitamínů, jehož příjem zvyšujeme v čase vyššího rizika nachlazení apod. Jeho denní dávka se určuje cca kolem 90 mg denně, avšak musí se přihlédnout k aktuálnímu stavu každého jedince, na jeho životosprávu i na to, zda žije ve městě, nebo na vesnici.
Vitamín C jako antioxidant například odbourává volné radikály, pomáhá nastartovat kladnou odpověď imunitního systému, stimuluje tvorbu kolagenu, pomáhá při vstřebávání železa a podporuje pružnost cév.
Přírodním zdrojem tohoto důležitého vitamínu může být rakytník, paprika, rybíz, citrusové plody, šípky, řeřicha a mnoho dalších rostlin. Nalezneme ho ale také v bramborách.
V dnešní době se stále více hovoří o vysokých dávkách vitamínu C, které jsou podávány infuzně pacientům v době před a po léčení rakoviny. Někteří mohou užívat tyto infuze i během léčby, je to ale spíše na konzultaci s ošetřujícím lékařem. Takto podávané infuze pomáhají lépe snášet léčbu radioterapií, či chemoterapie. Pomáhá chránit oslabené tělo před infekcí. Dokáže podpořit léčbu a snížit tak riziko metastáz. Tyto infuze pojišťovny zatím neproplácejí, ale v některých fakultních nemocnicích již tuto alternativu zahrnuli jako podporu při léčbě onkologických pacientů.
Na infuze si ale může dojít i „zdraví“ člověk, který dostane nižší dávku. Infuzní vitamín C je ideálním řešením pro osoby, které mají oslabenou imunitu, jsou často nemocní, vystavováni stresu nebo fyzické zátěži. Pomáhá také při hojení ran, například po operacích. Pomáhá taktéž při redukci vrásek. Infuze vitamínu C mohou pomoci i při odvykání kouření a při mnoha a mnoha dalších onemocněních.
Ať už tedy máte problémy se zdravím lehčího, či vážnějšího rázu, nepodceňujte sílu vitamínů.

 Zpět