První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Aprílové počasí

V tomto aprílovém období, kdy si z nás počasí dělá vyloženě legraci, asi nikoho nepřekvapí oslabení organismu a tedy horší obranyschopnost vůči různým bacilům. Časté a rychlé střídání tepla se zimou je rájem pro chřipky a nachlazení.

Důležitým krokem v prevenci proti těmto onemocněním je očkování nebo také dostatečné množství vitamínů či správná životospráva. 
Vyšší množství výskytu těchto onemocnění mají na svědomí klimatické vlivy jako vlhko, chlad, větrno, nebo také vysoká koncentrace lidí v budovách jako jsou např. mateřské školky a nákupní centra. Rozmary počasí ovlivnit nemůžeme, ale přenos infekcí mezi lidmi částečně ano. Zásady jsou jednoduché, v případě příznaků infekce dýchacích cest, jako je např. horečka, kašel, nevolnost, rýma, bolest v krku a další, je nezbytné zůstat doma, čímž zabráníme přenosu onemocnění na ostatní. Také časté mytí rukou je jistým druhem prevence. Důležitý je dostatek spánku, pohyb na čerstvém vzduchu, nekuřáctví a strava bohatá na ovoce a zeleninu. Omezení sladkých pokrmů také snižuje riziko onemocnění, bakterie se totiž živí cukrem. V případě nedostatečného množství vitamínů je vhodné použít vitamínové doplňky stravy. Významným činitelem jsou také „antioxidanty“, vitamíny A, C, E, stopové prvky zinek a selen. Také se doporučuje detoxikovat tělo po zimě a zbavit se tak veškerých škodlivin.

Pokud se chystáte vyzkoušet některé vitamíny, nezapomeňte si před užitím přečíst příbalový leták.

 Zpět