První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

CILKANOL - příbalový leták

Humánní léčivý přípravek

CILKANOL

(Troxerutinum)
tvrdé tobolky

Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce
Zentiva, k.s., Praha, Česká republika

SLOŽENÍ

Jedna tvrdá tobolka obsahuje troxerutinum 300 mg.
Pomocné látky: makrogol 6000, magnesium-stearát, želatina.

INDIKAČNÍ SKUPINA
Venofarmakum (k léčbě žilních onemocnění)

CHARAKTERISTIKA

Léčivá látka troxerutin patří do skupiny bioflavonoidů. Snižuje propustnost krevních vlásečnic, snižuje lomivost cév, zlepšuje prokrvení a výživu tkání končetin. Přispívá k úlevě při bolesti, pocitu těžkosti a únavy v dolních končetinách, při křečích a pálení v lýtkách. Působí proti otokům.

INDIKACE

Cilkanol užívají na doporučení lékaře dospělí a mladiství při chronických žilních onemocněních ke zmírnění obtíží, jako jsou otoky, bolest, svědění a křeče dolních končetin, k podpoře hojení bércových vředů a při hemoroidech.

KONTRAINDIKACE
Cilkanol se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na účinnou látku nebo na některou jinou složku přípravku. Cilkanol se obvykle neužívá v těhotenství. V případě těhotenství se poraďte s lékařem. Během léčby se nedoporučuje kojení. Cilkanol se nepodává dětem do 15 let.

NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

Během léčby se výjimečně mohou vyskytnout nežádoucí účinky jako zažívací obtíže, bolesti hlavy nebo kožní vyrážky z přecitlivělosti (alergie). V případě výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se poraďte s lékařem.

INTERAKCE
Dosud nejsou známy žádné léky, jejichž účinek by ovlivňovalo současné užívání Cilkanolu. Přesto bez porady s lékařem neužívejte současně s Cilkanolem jiné volně prodejné přípravky pro léčbu žilních onemocnění, protože by mohlo dojít k nežádoucímu prohloubení jejich účinků.

DÁVKOVÁNÍ A ZPŮSOB POUŽITÍ

Dospělí a mladiství obvykle užívají na počátku léčby 3× denně 1 tvrdou tobolku, po ústupu obtíží 2× denně 1 tvrdou tobolku. Tvrdé tobolky se užívají při jídle, polykají se celé, nerozkousané, zapijí se vodou nebo jiným nealkoholickým nápojem.

UPOZORNĚNÍ
Léčebná kúra by neměla být přerušena alespoň po dobu 2 4 týdnů. Po této době se poraďte s lékařem o dalším užívání přípravku. Užívání přípravku Cilkanol při žilních onemocněních je jen součástí komplexní léčby. Je třeba dodržovat ostatní léčebné postupy, které vám doporučil lékař (kompresní léčba obinadlem nebo punčochou při křečových žilách, dodržování hygienických postupů při ošetřování bércových vředů a hemoroidů, aj.). Při předávkování nebo náhodném požití více tvrdých tobolek dítětem vyhledejte lékaře.

Další informace

UCHOVÁVÁNÍ
Uchovávejte při teplotě do 25°C. Uchovávejte v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí.

VAROVÁNÍ
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

BALENÍ
30 tvrdých tobolek

DATUM POSLEDNÍ REVIZE
3.6.2009

Upozornění: Výše uvedené údaje mají pouze informační charakter. Kompletní a aktuální informace o léčivých přípravcích naleznete na webových stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv www.sukl.cz.

O správném dávkování nebo nežádoucích účincích se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.