První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

MAGNESIUM 250 MG PHARMAVIT - příbalový leták

Humánní léčivý přípravek

MAGNESIUM 250 mg PHARMAVIT

(Magnesium oxydatum)
šumivé tablety

DRŽITEL ROZHODNUTÍ O REGISTRACI A VÝROBCE:
WALMARK, a.s., Třinec, Česká republika

SLOŽENÍ

Léčivá látka: Magnesii oxidum ponderosum 420 mg (t.j.250 mg hořčíku) Acidum ascorbicum 150,0 mg v 1 tabletě
Pomocné látky: kukuřičný škrob, dihydrát sodné soli sacharinu, hydrogenuhličitan sodný, sacharosa, makrogol 6000, kyselina citronová, azorubin, jahodové aroma

INDIKAČNÍ SKUPINA
Minerální přípravek, magnesium (hořčík)

CHARAKTERISTIKA

Přípravek obsahující hořčík, který je nezbytný pro správnou funkci nervového systému a svalů, pro stavbu kostí, zubů a chrupavek.

INDIKACE

Bez porady s lékařem lze přípravek užívat jako doplněk denní dávky hořčíku při zvýšené námaze. Na doporučení lékaře se přípravek užívá při léčbě stavů z nedostatku hořčíku a jejich prevenci. Přípravek mohou užívat dospělí, děti od 5 let, mladiství i těhotné a kojící ženy.

KONTRAINDIKACE

Přípravek nesmí užívat nemocní přecitlivělí na látky obsažené v přípravku, nemocní se zvýšenou hladinou hořčíku v krvi, s poruchou funkce ledvin a ledvinovými kameny. Přípravek obsahuje cukr, je nevhodný pro diabetiky.

NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

Přípravek Magnesium 250 mg Pharmavit je obvykle dobře snášen, může se však vyskytnout řidší stolice, nevolnost nebo zvýšená únavnost.
Při případném výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných ne¬ obvyklých reakcí se poraďte s lékařem.
Přecitlivělost na přípravek se může projevit náhle vzniklým otokem obličeje s poruchami dýchání, vyrážkou a svěděním kůže. V tomto případě ihned přerušte užívání přípravku a vyhledejte lékaře!

INTERAKCE

Účinky přípravku Magnesium 250 mg Pharmavit a jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Současné užívání hořčíku a tetracyklinových antibiotik, železa nebo fluoridu snižuje vstřebávání těchto látek, proto je nutno dodr¬žovat 3–4 hodinové intervaly mezi jejich užíváním.

DÁVKOVÁNÍ A ZPŮSOB POUŽITÍ

Pokud lékař nedoporučí jinak podávejte dětem od 5 let 1 tabletu denně. Dospělí užívají 2–3krát denně 1 tabletu. Tablety se užívají rozpuštěné ve sklenici (cca 200 ml) vody. 2 hodiny před a 2 hodiny po užití přípravku nejezte mléčné výrobky a nepijte mléko.

UPOZORNĚNÍ

O vhodnosti současného užívání přípravku Magnesium 250 mg Pharmavit a jiných léků se poraďte s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte déle než 10 dní. Pokud do 3 dnů nedojde ke zlepšení Vašich obtíží nebo nastane dokonce zhoršení poraďte se s lékařem. Neužívejte současně jiné přípravky obsahující minerály ani jiné volně prodejné léky bez doporučení lékaře.
Při předávkování nebo nadměrném požití neznámého množství tablet dítětem vyhledejte lékaře.

UCHOVÁVÁNÍ
Uchovávejte při teplotě do 25°C.
Uchovávejte v dobře uzavřené tubě,aby byl přípravek chráněný před světlem a vlhkostí.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti, uvedené na obalu.

BALENÍ
20 šumivých tablet

DATUM POSLEDNÍ REVIZE
11.3.2009

Upozornění: Výše uvedené údaje mají pouze informační charakter. Kompletní a aktuální informace o léčivých přípravcích naleznete na webových stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv www.sukl.cz.

O správném dávkování nebo nežádoucích účincích se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.