První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

COLDREX PROTI BOLESTI V KRKU CITRON S MEDEM - příbalový leták

Humánní léčivý přípravek

Coldrex proti bolesti v krku citron s medem

Pastilky

Držitel rozhodnutí o registraci:
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS,Velká Británie

Výrobce:
Ernest Jackson & Co.Ltd., Crediton, Devon, Velká Británie

Složení:

Léčivé látky: 1 pastilka obsahuje Hexylresorcinolum 2,5 mg, Benzalkonii chloridi solutio 500 g/l 1,2 mg.

Pomocné látky:
Coldrex proti bolesti v krku citron s medem: levomenthol, citronové aroma, tekuté medové aroma, propylenglykol, karamelové barvivo, betakaroten, zrněný cukr, tekutá glukosa

Coldrex proti bolesti v krku ostružina:
levomenthol, ostružinové aroma, propylenglykol, monohydrát kyseliny citronové, ponceau HR, brilantní čerň BN, zrněný cukr, tekutá glukosa

Indikační skupina:
Otorhinolaryn­gologika. Antiseptika.

Charakteristika:

Coldrex proti bolesti v krku obsahuje hexylresorcinol, anestetikum (odstraňuje bolest), které má současně antibakteriální účinek (ničí bakterie). Dále obsahuje benzalkonium chlorid, který působí rovněž antibakteriálně.

Indikace:

Coldrex proti bolesti v krku je určen k odstranění bolestí v krku různého původu, zejména bolestí provázejících zánět hrdla ( faryngitis). Je určen pro dospělé a děti od 7 let.

Kontraindikace:

Přípravek se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na léčivé látky nebo další složky přípravku. Nesmí ho užívat pacienti s poruchou metabolismu glukosy nebo sacharosy nebo nesnášenlivostí fruktosy. Přípravek se nepodává dětem do 7 let.

Nežádoucí účinky:

Účinné látky jsou dobře snášeny při doporučeném dávkování a způsobu užití. Nežádoucí účinky nejsou popsány, vzácně se může objevit přecitlivělost na některou složku přípravku projevující se pálením v krku nebo kožní vyrážkou.

Interakce:

Závažné vzájemné reakce léků s tímto přípravkem nejsou známé. Přípravek lze užívat současně s antibiotiky.

Dávkování a způsob užití:

Dospělí a děti od 12 let: 1 pastilka se pomalu rozpustí v ústech každé 3 hodiny podle potřeby. Neužívejte více než 8 pastilek za 24 hodin.
Děti od 7 do 12 let:1 pastilka se pomalu rozpustí v ústech každé 3 hodiny podle potřeby. Nepodávejte více než 4 pastilky za 24 hodin. Dětem do 7 let přípravek nepodávejte.
V případě, že příznaky onemocnění přetrvávají déle než 5 dnů u dospělých osob a 3 dny u dětí, poraďte se o další léčbě s lékařem. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Upozornění:

Během těhotenství a v době kojení je vhodné se předem poradit s lékařem o užívání přípravku. Diabetici mohou užívat přípravek po poradě s lékařem.
Při předávkování nebo náhodném požití léku dítětem se poraďte s lékařem.
Přípravek COLDREX PROTI BOLESTI V KRKU OSTRUŹINA obsahuje azobarviva (brilantní čerň, ponceau), která mohou způsobit alergickou reakci.

Uchovávání:
Uchovávejte při teplotě do 25°C.

Varování:

Nepoužívejte po datu vyznačeném na obalu. Lék uložte mimo dosah dětí.

Logo
GlaxoSmithKline
Coldrex je registrovaná ochranná známka

Balení: 10, 12, 20 pastilek

Datum poslední revize: 3.6. 2009

Upozornění: Výše uvedené údaje mají pouze informační charakter. Kompletní a aktuální informace o léčivých přípravcích naleznete na webových stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv www.sukl.cz.

O správném dávkování nebo nežádoucích účincích se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.