První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

CANESPOR 1X DENNĚ KRÉM - příbalový leták

CANESPOR 1X DENNĚ KRÉM Humánní léčivý přípravek

CANESPOR 1X DENNĚ KRÉM

(Bifonazolum)

Držitel rozhodnutí o registraci
Bayer s.r.o., Praha , Česká republika

Výrobce
Kern Pharma, S.L.,
08228 Terrassa (Barcelona)
Španělsko

Složení

100 g krému obsahuje bifonazolum 1 g
Pomocné látky: benzylalkohol, cetyl-palmitát, cetylstearylalkohol , oktyldodekanol, polysorbát 60, sorbitan-stearát, čištěná voda
Indikační skupina: Širokospektré antimykotikum

Charakteristika

Léčivá látka přípravku Canespor 1× denně, krém je lokální antimykotikum se širokým spektrem účinku k místní léčbě kožních infekcí vyvolaných kvasinkami, plísněmi a jinými houbami.
Bifonazol dobře proniká do kožních vrstev postižených infekcí a usmrcuje tam původce nákazy nebo brání jejich růstu.

Indikace

Canespor 1× denně se používá při plísňových onemocněních (mykózách) vyvolaných dermatofyty, kvasinkami a jinými houbami. K nákazám citlivým na Canespor 1× denně patří například mykózy nohou a rukou (tinea pedum, tinea manus), mykózy kůže v místech snadného zapaření, t.j. především v kožních záhybech (tinea corporis, tinea inguinalis). Dalšími indikacemi jsou pityriasis versicolor (olupující se skvrny obvykle na přední straně trupu nebo na zádech), povrchové kandidózy (zřetelně ohraničené, obvykle červené svědící skvrny, často se objevují v místech zapářky nebo mezi prsty), erythrasma (červenohnědé nesvědivé skvrny až plochy v místech vystavených zvýšenému pocení a tření). Přípravek mohou užívat děti od 3 let a dospělí.

Kontraindikace
Canespor 1× denně se nesmí používat při přecitlivělosti na bifonazol nebo pomocné látky obsažené v přípravku. Při přecitlivělosti na cetylstearylalkohol se doporučuje místo krému použít jinou lékovou formu, např. Canespor 1× denně roztok, který tuto látku neobsahuje.

Nežádoucí účinky

Canespor 1× denně je pokožkou dobře snášen. Ve zcela vzácných případech se mohou objevit lehké reakce z podráždění jako je prchavé zarudnutí nebo lehké pálení pokožky, které po ukončení léčby vymizí. Může způsobit místní kožní reakce (např. kontaktní dermatitidu). Při případném výskytu nežádoucích účinků anebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším používání přípravku poraďte s lékařem.

Interakce

Účinky přípravku Canespor 1× denně a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.

Dávkování

Canespor 1× denně se na postižená místa nanáší v tenké vrstvě 1 x denně, nejlépe večer před spaním. Před nanesením krému je vhodné postižená místa omýt a důkladně osušit. Proužek krému dlouhý asi 1 cm většinou postačuje k ošetření plochy asi velikosti dlaně.

U jednotlivých druhů onemocnění se doporučuje tato průměrná délka léčby:
mykózy nohou, mykózy meziprstí 3 týdny
mykózy trupu, rukou a kožních záhybů 2 až 3 týdny
pityriasis versicolor, erythrazma 2 týdny
povrchové kožní kandidózy 2 až 4 týdny

Aby se zabránilo opakování nákazy, je naprosto nezbytné pokračovat v léčbě ještě týden až 2 týdny po vymizení příznaků nebo po vymizení obtíží, ale délka léčby by se v zásadě měla řídit povahou onemocnění.
Canespor 1× denně nepáchne a dobře se smývá.
Pokud se příznaky onemocnění nezlepší do 14 dnů, nebo se zhorší, nebo pokud se objeví nežádoucí účinky nebo jiné reakce, poraďte se o dalším užívání přípravku s lékařem. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 4 týdny.
Po aplikaci krému je třeba si umýt ruce, pokud ruce nejsou postiženým místem určeným k ošetření.

Další informace

Upozornění
Současně s tímto přípravkem nenanášejte na postižená místa jiné léky k místnímu použití. Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem ihned vyhledejte lékaře. V těhotenství se smí Canespor 1× denně používat pouze ze zvlášt´závažných důvodů a po konzultaci s lékařem, během kojení se nesmí nanášet na prsní bradavky. U kojenců a dětí do 3 let může být Canespor 1× denně podáván pouze po poradě s lékařem a pod pravidelným lékařským dohledem. Pacienti, u kterých došlo v minulosti k hypersenzitivní reakci na jiné imidazolové protiplísňové látky (např. ekonazol, klotrimazol, mikonazol), musí přípravek užívat s velkou opatrností. Nebyly pozorovány žádné účinky na schopnost řídit a obsluhovat stroje.

Uchovávání
Uchovávejte při teplotě do 25 C, v dobře uzavřené tubě, aby byl přípravek chráněn před vlhkem.

Varování
Přípravek se nesmí užívat po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obale!
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí!

Balení
15 g a 35 g

Datum poslední revize
27.10.2010

Upozornění: Výše uvedené údaje mají pouze informační charakter. Kompletní a aktuální informace o léčivých přípravcích naleznete na webových stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv www.sukl.cz.

O správném dávkování nebo nežádoucích účincích se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.