První písmeno názvu:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

KERASAL - příbalový leták

Humánní léčivý přípravek

KERASAL

Mast
acidum salicylicum, urea

Držitel rozhodnutí o registraci:
SPIRIG Eastern a.s., Bratislava, Slovenská republika

Výrobce
Movianto Česká republika s.r.o., Podolí, Česká republika

Složení:

Léčivá látka: acidum salicylicum 50mg, urea 100mg v 1 g masti
Pomocné látky:polysorbát 80, makrogol stearát 2000, sorbimakrogol-2000 peroleát, glycerol, makrogol 400, bílá vazelína

Indikační skupina:
Dermatologikum

Charakteristika:

KERASAL mast je přípravek k ošetření kožních onemocnění projevujících se nadměrně zrohovatělou ztvrdlou pokožkou a olupováním kůže.

Indikace:

KERASALmast změkčuje a odstraňuje olupující se místa na postižené pokožce.
Používá se na ošetření šupinaté pokožky, zhrublé rohovinové vrstvy pokožky rukou a nohou a zrohovatělé ekzémy. Je např. určen k léčbě psoriázy (lupénky), ichtyózy (kožní onemocnění s poruchou rohovění, kdy kůže připomíná rybí šupiny), seborhoického ekzému (onemocnění kůže spojené s tvorbou nažloutlých mastných šupin, nejčastěji v obličeji a ve vlasech) a chronického atopického ekzému (vleklý alergický zánět).
KERASAL mohou používat dospělí, mladiství a děti všech věkových skupin. Kojenci a pacienti s porušenou funkcí ledvin mohou KERASALpoužívat jen krátkou dobu a na malých plochách (velikost o průměru asi 10 cm), a to pouze po poradě s lékařem.
Může se používat i v době těhotenství a kojení, kromě oblasti prsů.

Kontraindikace:

KERASAL se nesmí používat u nemocných se známou přecitlivělostí na některou ze součástí přípravku. Nesmí se nanášet do oblasti očí a sliznic. V období kojení se KERASALnesmí používat v oblasti prsů.
Kojenci a pacienti s porušenou funkcí ledvin mohou KERASALpoužívat jen krátkou dobu a na malých plochách (velikost o průměru asi 10 cm).

Nežádoucí účinky:

Při používání KERASAL-u se mohou vyskytnout nežádoucí účinky jako mírné podráždění ošetřovaných míst projevující se začervenáním pokožky, s pocitem pálení, zvláště při použití na akutní kožní onemocnění. Mohou se vyskytnout projevy přecitlivělosti v podobě zarudnutí a svědění v místě nanášení. Reakce vymizí záhy po přerušení používání přípravku, je však třeba další postup projednat s ošetřujícím lékařem.
Při případném výskytu jiných neobvyklých reakcí se poraďte s lékařem.

Interakce:

KERASAL může zvýšit vstřebávání jiného zevního přípravku a může ovlivnit účinek jiných léků. O vhodnosti současného používání jiných přípravků na recept nebo volně prodejných se poraďte s ošetřujícím lékařem.

Dávkování a způsob použití:

Pokud lékař neurčí jinak, KERASALse nanáší 1 až 2 krát denně na postižená místa. Při ošetřování rukou je potřeba nanést mast po každém umytí. KERASAL se odstraní teplou vodou.

Upozornění:

Jestliže se do doby 2 týdnů od zahájení léčby příznaky onemocnění nezlepší, nebo se naopak zhoršují, či se vyskytnou nežádoucí účinky nebo neobvyklé reakce, přerušte stávající léčbu a poraďte se o dalším používání přípravku s lékařem.
Při náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.
Bez porady s lékařem neužívejte déle než 4 týdny.

Uchovávání:
Přípravek nevyžaduje žádné zvláštní podmínky uchovávání.

Varování:
KERASAL nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu .
KERASAL musí být uchováván mimo dosah a dohled dětí.

Balení:
50g masti v tubě

Datum poslední revize:
18.1.2012

Více informací o léčivém přípravku naleznete zde.

Upozornění: Výše uvedené údaje mají pouze informační charakter. Kompletní a aktuální informace o léčivých přípravcích naleznete na webových stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv www.sukl.cz.

O správném dávkování nebo nežádoucích účincích se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.