Přibalový leták

Hledání podle názvu:

První písmeno názvu: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Lék na migrénu


26. 06. 2015
Kdo nepoznal migrénu? Šťastný to člověk. Migréna se projevuje jako pulsující, převážně jednostranná bolest hlavy střední až těžké intenzity, často je dokonce provázena nevolností, někdy i zvracením a přecitlivělostí na světlo, hluk a zápachy. Záchvaty se mohou objevit jak v důsledku působení různých činitelů, tak i bez zjevného podnětu.

Spánek většinou přináší od migrény úlevu. V některých případech však ani ten nepomůže a bolest může přetrvat i dva až tři dny. Lék, který by nás nadobro migrény zbavil neexistuje, ale v současné medicíně jsou možnosti, jak zmírnit intenzitu a četnost záchvatů. Důležitou věcí při léčbě je trpělivost ze strany pacienta i lékaře a společná snaha odhalit příčiny záchvatů.

Za vyzkoušení také stojí přírodní lék na migrénu. Kopretina řimbaba je účinným lékem na migrénu, bolest páteře a kloubů. Nejběžněji se užívá ve formě alkoholové tinktury nebo tablet s výtažkem účinných látek. Má minimum nežádoucích účinků a často zabírá i u těžkých případů některých typů migrén a chronických bolestí.

» Další související články …