Hledání podle názvu:

První písmeno názvu: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Příbalový leták SPOFAX

Humánní léčivý přípravek

SPOFAX

čípky

Držitel registračního rozhodnutí a výrobce
Zentiva k. s. Praha, Česká republika

Složení

Léčivé látky: Carboxycellulosum calcicum 300 mg, Bismuthi subgallas 100 mg, Cinchocaini hydrochloridum 5 mg v 1 čípku Čípkový základ:Čípkový základ W 35, čípkový základ H 15

Indikační skupina

Antihemoroidale (k ošetření hemoroidů)

Charakteristika

Spofax je přípravek pro místní použití, který obsahuje směs látek stavících krvácení a tlumících další příznaky hemoroidálních onemocnění jako jsou zduření, bolest, pálení a svědění. Vápenatá sůl oxidované celulózy povzbuzuje proces krevního srážení při krvácení a tím se krvácení zastavuje. Vizmutová sůl má stahující účinek, staví krvácení, působí antisepticky, snižuje podráždění konečníku a mírní bolest. Cinchocain místně znecitlivuje sliznice a kůži a tím snižuje svědění a bolest. Na postižená místa příznivě působí i mastný charakter čípkového základu, tvořícího hmotu čípku, který chrání sliznici před mechanickým a chemickým drážděním.

Indikace

Potlačení krvácení u hemoroidů ve všech stadiích onemocnění.

Kontraindikace

Spofax se nesmí používat při přecitlivělosti na cinchokain a jiná anestetika amidového typu nebo na některou jinou složku přípravku.
V těhotenství a při kojení se Spofax používá jen v nezbytných případech, o vhodnosti použití Spofaxu za těchto okolností se poraďte s lékařem.
Přípravek je nevhodný pro děti do 15 let, je možno jej použít u mladistvých.

Nežádoucí účinky

Při vsunutí čípku do konečníku může někdy dojít k pálení nebo bolesti, které obvykle rychle ustoupí. Při výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se poraďte s lékařem. Během léčby přípravkem může dojít k přecitlivělosti na některou složku přípravku, která se může projevit zduřením a zčervenáním kůže v okolí konečníku, projevy pálení nebo svědění, někdy i výsevy drobných pupínků a puchýřků. V tomto případě přerušte léčbu a vyhledejte lékaře.

Interakce

Přesto, že vzájemné ovlivnění účinku Spofaxu a jiných současně užívaných léků není známo, bez porady s lékařem neužívejte pro Vaše onemocnění současně se Spofaxem jiné volně prodejné léky pro místní používání. Jestliže Vám bude lékař předepisovat pro toto onemocnění nějaký jiný lék, oznamte mu, že používáte Spofax.

Dávkování a způsob použití

Neurčí-li lékař jinak, čípek se vsunuje do konečníku po předchozím omytí po každé stolici a na noc, případně při zesílení krvácení několikrát za den. Nedoporučuje se používat více než 5 čípků za den, použití většího množství čípků nezvyšuje léčebný účinek. Před použitím uvolněte čípek roztržením nastřižené fólie nad špičkou čípku.

Upozornění

Jestliže během týdne léčby Spofaxem nedochází k ústupu obtíží nebo dojde k jejich zhoršení, poraďte se s lékařem.
Spofax pouze zmírňuje příznaky Vašeho onemocnění, neodstraňuje však příčinu onemocnění. O vhodném postupu léčby hemoroidů se poraďte s lékařem co nejdříve, protože některé příznaky tohoto onemocnění, zejména krvácení a bolest, mohou být příznaky jiných onemocnění, která je třeba včas léčit.
Spofax je možno používat opakovaně v období zesílení obtíží.
Při onemocněních konečníku je zvlášť důležité dbát o hygienu a pečovat o pravidelnou stolici. Je proto nutné pít dostatečné množství tekutin a jíst málo kořeněnou stravu obsahující vlákniny. Při náhodném požití více čípků malým dítětem může dojít k nevolnosti až zvracení. V tomto případě je vhodné zvracení podpořit nebo vyvolat, podat živočišné uhlí a vyhledat lékaře.

Uchovávání
Při teplotě do 25°C v původním vnitřním obalu, aby byl přípravek chráněn před vlhkem.

Varování

Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Ukládejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení
5 čípků

Datum poslední revize
1.7. 2009

Více informací o léčivém přípravku naleznete zde.


Upozornění: Výše uvedené údaje mají pouze informační charakter. Kompletní a aktuální informace o léčivých přípravcích naleznete na webových stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv www.sukl.cz.

O správném dávkování nebo nežádoucích účincích se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.