Hledání podle názvu:

První písmeno názvu: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Příbalový leták OSTEOCARE

Humánní léčivý přípravek

Osteocare

tablety

DRŽITEL ROZHODNUTÍ O REGISTRACI
Vitabiotics Ltd., 1 Apsley Way, Londýn, NW2 7HF ,Velká Británie.

VÝROBCE
Thompson & Capper Ltd., Runcorn, Cheshire, Velká Británie

SLOŽENÍ

Jedna tableta obsahuje:
Calcii carbonas 1000 mg (odpovídá Calcium 400 mg)
Colecalciferolum 100 IU (odpovídá Vitaminum D3 2,5 g)
Magnesii hydroxidum 372 mg (odpovídá Magnesium 150 mg)
Zinci sulfas heptahydricus 22 mg (odpovídá Zincum 5 mg).
Pomocné látky: Kukuřičný škrob, sodná sůl karmelózy, bramborový škrob, mastek.

INDIKAČNÍ SKUPINA
Vitamíny a minerály.

CHARAKTERISTIKA

Přípravek obsahuje vápník a vitamín D, dále hořčík a zinek. Doplňuje přísun látek nezbytných pro zdravý vývoj kostí a pro prevenci osteomalacie a osteoporózy.
Vápník je prvkem nezbytným pro správný vývoj kostí a zubů. Hraje také důležitou roli při práci svalů.
Vitamín D je v tucích rozpustný vitamín, který ovlivňuje přeměnu vápníku a fosforu v kostech. Nedostatek vitamínu D se projevuje zejména v odvápnění a měknutí kostí (rachitis).
Hořčík pozitivně ovlivňuje celkovou látkovou výměnu v těle. Zinek je jako kofaktor součástí mnoha důležitých enzymů. Podílí se na zdravém vývoji rychle rostoucích tkání (kůže, střevní sliznice) a posiluje imunitní systém.

INDIKACE

Přípravek se užívá k prevenci nedostatku minerálů a vitamínů nezbytných pro zdravý vývoj kostí a k prevenci osteomalacie (měknutí kostí) a osteoporózy (řídnutí kostí). Je vhodným doplňkem hormonální substituční léčby klimakteria a podpůrným prostředkem v době těhotenství a kojení.
Přípravek je určen pro dospělé.

KONTRAINDIKACE
Přípravek se nesmí užívat při přecitlivělosti na účinné látky a další složky přípravku. Pacienti trpící zvýšenou hladinou vápníku v krvi a moči, zvýšenou funkcí příštítných tělísek, některými nádorovými onemocněními postihující kosti, vápenatěním ledvin, ledvinovými kameny, s těžkou nedostatečností ledvin a příznaky předávkování (hypervitaminózy) vitamínem D nesmějí přípravek užívat.

NEŽÁDOUCÍ ÚČINKY

Přípravek je obvykle dobře snášen. Někdy se může vyskytnout zácpa, plynatost a průjem. Méně časté jsou bolesti břicha, nausea, dyspepsie, zvracení, podrážděný žaludek.
Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.

INTERAKCE

Účinky přípravku Osteocare a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Váš lékař by proto měl být informován o všech lécích, které v současné době užíváte nebo které začnete užívat, a to na lékařský předpis nebo bez něj. Přípravek snižuje účinek některých antibiotik, zejména tetracyklinů, diuretik, kortikosteroidů a některých léčiv, ovlivňujících srdeční činnost (digoxin). Snižuje také účinek léků používaných při léčbě anémie (chudokrevnosti). Užívání antiepileptik (např. karbamazepin, fenobarbiton, fenytoin a primidon) snižuje hladinu vitamínu D.
Předepíše-li Vám lékař některý z těchto léků, informujte jej, že užíváte Osteocare, a bez jeho výslovného souhlasu přípravek dále neužívejte. Mléko a mléčné výrobky, špenát, otruby a celozrnné potraviny mohou snížit vstřebávání vápníku.

DÁVKOVÁNÍ

Dospělí užívají 1 tabletu 2× denně nebo 2 tablety jednou denně, před hlavním jídlem nebo během něj. Tablety se polykají celé, zapíjejí se vodou nebo jiným chladným nápojem. Nezvyšujte dávky. Vynecháte-li jednu dávku, nezdvojujte dávku příští. Přípravek je určen pouze pro dospělé. Před předpisem jakýchkoliv jiných léků informujte lékaře, že užíváte Osteocare.
Při dlouhodobém (déle než 1 měsíc) užívání přípravku jsou na místě pravidelné kontroly hladin vápníku v krvi a moči (nejlépe po 1 měsíci užívání).

DALŠÍ INFORMACE

UPOZORNĚNÍ
Při předávkování nebo náhodném požití více tablet dítětem vyhledejte lékaře.
Nepřekračujte stanovené dávky a neužívejte současně jiné přípravky s vysokým obsahem vápníku a vitamínu D.

UCHOVÁVÁNÍ
Uchovávejte při teplotě do 25 C, v původním vnitřním obalu v krabičce, aby byl přípravek chráněn před světlem a vlhkostí.

VAROVÁNÍ
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

BALENÍ
2 blistry, 6 blistrů, každý po 15 tabletách (celkem 30, 90 tablet) v jednom balení.

DATUM POSLEDNÍ REVIZE
31.12.2009

Více informací o léčivém přípravku naleznete zde.


Upozornění: Výše uvedené údaje mají pouze informační charakter. Kompletní a aktuální informace o léčivých přípravcích naleznete na webových stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv www.sukl.cz.

O správném dávkování nebo nežádoucích účincích se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.