Hledání podle názvu:

První písmeno názvu: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Příbalový leták PARALEN 100

Humánní léčivý přípravek

PARALEN 100

PARALEN 100

(Paracetamolum)
čípky

Držitel rozhodnutí o registraci/Vý­robce
Zentiva, k.s., Praha, Česká republika

Složení

Léčivá látka:
Paracetamolum 100 mg v 1 čípku

Čípkový základ:
Tuk pro čípky

Indikační skupina
Antipyretikum, analgetikum (ke snížení horečky a tlumení bolesti)

Charakteristika

Paracetamol, účinná látka přípravku Paralen 100 čípky, působí proti bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu.

Indikace

Čípky Paralen 100 se používají u dětí o tělesné hmotnosti nad 7 kg ke snížení zvýšené tělesné teploty při chřipkových onemocněních a jako doplňková léčba horečnatých stavů při jiných onemocněních, dále se používá při mírné až střední bolesti různého původu, např. při bolestech hlavy, zubů a při bolesti kloubů a svalů provázející chřipková onemocnění.

Kontraindikace
Čípky Paralen 100 se nesmějí používat při známé přecitlivělosti na účinnou látku nebo na čípkový základ, při těžším onemocnění ledvin a jater nebo při akutní žloutence.
Přípravek není určen pro děti o tělesné hmotnosti menší než 7 kg.

Nežádoucí účinky

Čípky Paralen 100 v doporučeném dávkování vyvolávají nežádoucí účinky jen zřídka. U citlivých jedinců se mohou vyskytnout alergické reakce, např. kožní vyrážky nebo podráždění konečníku, které se projevuje jako pálení a svědění. Při výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí u dítěte se poraďte o dalším používání přípravku s lékařem.

Interakce

Účinky čípků Paralen 100 a jiných léků současně používaných se mohou navzájem ovlivňovat. Současné používání čípků Paralen 100 a některých léků na spaní, léků proti epilepsii a některých antibiotik může způsobit poškození jater. V případě, že dítě užívá jiné léky, a to na lékařský předpis i bez něj, poraďte se o vhodnosti podávání čípků Paralen 100 s lékařem. V případě předepisování jiných léků upozorněte lékaře, že dítě používá Paralen l00 čípky.

Dávkování a způsob použití

Čípky Paralen 100 se zavádějí dětem do konečníku podle potřeby 3krát denně v časových odstupech nejméně 6 hodin v následujících dávkách: dětem o tělesné hmotnosti 7 – 13 kg 1 čípek, 14 – 20 kg 2 čípky.
Léčení můžete ukončit, jakmile horečka či bolest ustoupí.

Další informace

Upozornění
O vhodnosti současného používání čípků Paralen 100 u dítěte s jinými léky proti bolesti a nachlazení se poraďte s lékařem.
Pokud nedojde do 2 dnů k ústupu obtíží (horečka, bolest) nebo naopak dojde ke zhoršení obtíží či se vyskytnou neobvyklé reakce, poraďte se o dalším používání přípravku u dítěte s lékařem. Léčba čípky Paralen 100 bez porady s lékařem nemá přesáhnout dobu 3 – 5 dní. U kojenců konzultujte každé horečnaté onemocnění ihned s lékařem.
Při předávkování nebo náhodném požití čípků dítětem ihned vyhledejte lékaře.

Varování
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Přípravek musí být uchováván mimo dosah dětí.

Uchovávání
Uchovávejte v suchu, při teplotě 10 – 25 °C.

Balení
5 čípků

Datum poslední revize
7.5.2009

Více informací o léčivém přípravku naleznete zde.


Upozornění: Výše uvedené údaje mají pouze informační charakter. Kompletní a aktuální informace o léčivých přípravcích naleznete na webových stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv www.sukl.cz.

O správném dávkování nebo nežádoucích účincích se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.