Hledání podle názvu:

První písmeno názvu: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Příbalový leták Maxivitalis Kyselina listová+vit B12 110 tob

Doplněk stravy

Maxivitalis Kyselina listová+vit B12 110 tob

Maxivitalis Kyselina listová+vit B12 110 tob

Doplněk stravy vhodný pro vegetariány

Extra silná formule přípravku. Hlavní funkcí je fakt, že pomocí vitamínů B12 a B9 se homocystein odbourává na aminokyselinu cystein. Homocystein objevil americký biochemik de Vigneaud v roce 1932 a popsal tuto látku jako toxickou aminokyselinu. Pomocí vitamínů B12 a B9 se toxický homocystein odbourává na aminokyselinu cystein.

Co je to kyselina listová? Kyselina listová = vitamin B9. Ve vodě rozpustný, ze skupiny vitamínů B. B9 najdeme zejména v listové zelenině (špenát, brokolice, chřest, luštěniny, celozrnné pečivo, kvasnice a v játrech).

Vitamin B12 přispívá: k normálnímu energetickému metabolismu, k normální činnosti nervové soustavy, k normálnímu metabolismu homocysteinu, k normální psychické činnosti, k normální tvorbě červených krvinek, k normální funkci imunitního systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání. Vitamin B9 – Kyselina listová – je nezbytná pro obnovu a růst buněk, pro celkovou regeneraci organismu u starších či nemocných osob.

Dávkování: Užívejte 1 tobolku denně

Složení přípravku

  • Inulin 200mg
  • Kyselina listová 800 mcg (400 %*)
  • Vitamín B12 (Kyanokobalamin) 500 mcg (8333% %*)
  • Obal tobolky obsahuje celulózu – vhodné i pro vegetariány.
  • Přídatné látky: stearan hořečnatý – protispékavá látka.

*RHP – referenční hodnota příjmu

Upozornění:

Kyselina listová 800 mcg + vitamín B12 500 mcg se nesmí užívat při přecitlivělosti na obsaženou složku. Není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy. Pokud si nejste jisti, zda můžete užívat samostatně nebo v kombinaci s jiným lékem, poraďte se se svým lékařem či lékárníkem. Neobsahuje lepek, konzervační látky, barviva ani cukr. Doplňky stravy nejsou určeny jako náhrada pestré vyvážené stravy a zdravého životního stylu.

Doplněk stravy.


Upozornění: Výše uvedené údaje mají pouze informační charakter.

O správném dávkování nebo nežádoucích účincích se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.